• 200 عکس پروفایل
 • بلوگل

  تمامی اطلاعات, خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و بلوگل هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد .
  تولبار و نحوه استفاده از آن

  تبلیغات

  خیریه مهربانه

  خیریه مهربانه

  پست ثابت

  همت 110

  تبلیغات

  همت 110  

  معرفی کتاب چند معنایی در قرآن کریم درآمدی بر توسعه در دلالت های قرآنی

  معرفی کتاب چند معنایی در قرآن کریم (درآمدی بر توسعه در دلالت های قرآنی)  
   
  معرفي کتاب چند معنايي در قرآن کريم (درآمدی بر توسعه در دلالت هاي قرآنی)
  دکتر سید محمود طیب حسینی
  قم: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، 1388
   
  مقصود از چندمعنايي آن است که یک واژه در متن، عبارت و یا جمله قابلیت دلالت بر چند معنا را دارا باشد. چندمعنايي پیوندی ناگسستنی با روایاتی دارد که قرآن کريم را دارای بطون و وجوه متعدد معنايي معرفي می کند. در کتاب هاي فقهی و اصولی و نیز در برخی تفاسیر قرآن از چندمعنايي با تعبیر «استعمال لفظ در بیش از یک معن

  معرفی کتاب چند معنایی در قرآن کریم (درآمدی بر توسعه در دلالت های قرآنی) 
  مراسم جزء خواني قرآن کريم توسط هيئات مذهبي بانوان  
  مسئول امور بانوان  اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ از برنامه جزءخوانی قرآن کريم توسط هیئات مذهبی بانوان این شهرستان خبر داد .
  به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ ، رقیه مرادی روز شنبه 5 تیر ماه 95 با اعلام این خبر گفت : جلسات جزء خوانی قرآن كریم ، از جمله برنامه‌هاي دیرپایی است كه در حوزه ترویج فعالیت‌هاي قرآنی در كشور و به منظور فراهم آوردن زمینه‌ای جهت انس بیش از پیش عموم مردم با مصحف شریف و انسان‌ساز قرآن كریم ، م

  مراسم جزء خواني قرآن کريم توسط هيئات مذهبي بانوان  
  دانلود رایگان کتاب آموزش روخوانی قرآن کریم با استفاده از شعر و نقاشی  
  ممكن است آموزش روخوانی قرآن كریم بر مبنای رسم الخط عربی در ابتدا مشكلتر از رسم الخطهاي فارسی به نظر برسد ولی از آنجا كه از قواعد منظم و بدون تغییر استفاده می شود آموزشی اصولی بوده و قرآن آموز قادر به خواندن تمام لغات قرآن هم در حالت وقف و هم در حالت وصل خواهد بود .
  دراین مجموعه با كمك شعر و نقاشی قواعد روخوانی قرآن كریم به نحوی ساده و قابل فهم حتی برای دانش آموزان اول ابتدایی آموزش داده شده است .
  آموزش روخوانی قرآن کريم با استفاده از شعر و نقاش

  دانلود رایگان کتاب آموزش روخوانی قرآن کریم با استفاده از شعر و نقاشی 
  شب قدر درنگاه علامه طباطبایی  
  بر اساس نظرات مرحوم علامه طبا طبایی درتفسیر شریف المیزان است آنچه در  پیش رو دارید بحثی پیرامون شب قدر که در دوسوره و مطرح گردیده است
  شب قدر یعنی چه؟
  مراد از قدر :تقدیر واندازه گیری است وشب قدر شب اندازه گیری است وخداوند متعال در شب قدر حوادث یکسال را تقدیر می کند وزندگی  مرگ   رزق  سعادت وشقاوت انسانها واموری از این قبیل را در این شب مقدر می گرداند
  شب قدر کدام شب است
  در قرآن کريم آیه ای که با صراحت بیان کند شب قدر چه شبی است دیده نمی شود ولی از

  شب قدر درنگاه علامه طباطبایی 
  یک طراح قرآنی: نماد نمایشگاه قرآن با عنوان«به سوی فهم قرآن» در ٧ رنگ مختلف طراحی شد  
  علی میرخلف، طراح قرآنی درباره اینکه شعار بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کريم را با عنوان«به سوی فهم قرآن» در ٧ طیف رنگی مختلف طراحی کرده است، گفت: این طراحی، استعاره اسطوره ای باغ بهشت است که منجر به رنگ اصلی قرآن شده است.
  علی میرخلف ، طراح قرآنی در گفت و گو با ستاد خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کريم با بیان این مطلب افزود: طراحی شعار نمایشگاه قرآن با عنوان« به سوی فهم قرآن» به ٧ طیف رنگی، نماد باغ بهشت است که منجر به ر

  یک طراح قرآنی: نماد نمایشگاه قرآن با عنوان«به سوی فهم قرآن» در ٧ رنگ مختلف طراحی شد 
  اولین استودیوی تخصصی آثار صوتی قرآن کریم در مشهد مقدس، افتتاح خواهد شد.  
  اولین استودیوی تخصصی آثار صوتی قرآن کريم با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و از محل اعتبارات کمیسیون توسعه فعالیت هاي تبلیغی ترویجی قرآنی سه شنبه ٥ مردادماه در مشهد افتتاح خواهد شد.
  به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولین استودیوی تخصصی آثار صوتی قرآن کريم با دست اندکاری « موسسه جامعه قاریان مشهد» با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح خواهد شد.


  اولین استودیوی تخصصی آثار صوتی قرآن کریم در مشهد مقدس، افتتاح خواهد شد. 
  چاپ و نشر کتاب آسمانی قرآن مجید در ایران؛  
  هر خانواده آمریکایی 4 انجیل، هر 40 ایرانی یک قرآن/ انجیل بیش از 20 برابر قرآن ترجمه شده است
  هر خانواده آمریکایی 4 انجیل دارد اما سالانه برای هر 40 ایرانی تنها یک قرآن به چاپ می‌رسد؛ علاوه بر این بر اساس آمار انجیل به بیش از 2500 زبان دنیا و قرآن تنها به 112 زبان دنیا ترجمه شده است.
  به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، طرح ملی «افق» با موضوع اهدای قرآن کريم جمعه 30 بهمن‌ماه با حضور جمعی از مسئولان و فعالان قرآنی کلید خورد.
  بر همین اساس با توجه به اهمیت چاپ و

  چاپ و نشر کتاب آسمانی قرآن مجید در ایران؛ 
  قلم قرآن خوان چیست؟  
  قلم قرآن خوان چیست؟پدیده ای نو شگفت انگیز در امر روش قرآن کريم قرآن دیجیتالقلم قران خوان با قابلیت تلاوت قرآن امکان دوباره تکرار آیا ت با هدف تسهیل قرائت قرآن کريم اولین بار بوسیله «صبحی طه» مخترع سوری تولید گردید که اکنون بدست متخصصین ایرانی در اختیار شما است .به محض رابطه صفحات کتاب قرآن کريم با نوک این قلم الکترونیکی ، این قلم شروع به تلاوت ت قرآن که به آنان اشاره می‌شود، می‌کند. این قلم الکترونیک، امکان قرائت قرآن برای فرد را فراهم می

  قلم قرآن خوان چیست؟ 
  همه چیز در قرآن!، نقد دکتر سها  
  نویسنده کتاب «نقد قرآن» در مقدمه نوشتار خود مدعی شده است؛ «غلط بودن ادعای همه چیز داشتن قرآن که بدیهی است. همه چیز در هزاران کتاب هم نمی گنجد چه رسد در یک کتاب»!
  نخست باید دانست؛زبان و ادبیات قرآن دارای شبکه معنايي می باشد . و گستردگی مفاهیم الفاظ قرآن و چند لایگی معانی آن از ویژگی هاي بارز این کتاب آسمانی است . به گونه ای که ظاهر آیات قران برای عموم مردم قابل فهم و متناسب با ادبیات عمومی می باشد . و علاوه برآن شبکه معنايي آیات قرآن و لایه هاي با

  همه چیز در قرآن!، نقد دکتر سها 
  ارزش عقل و تعقل در قرآن کریم (3)  
  با سلام خدمت همه ی دوستان محترم ، بحثی را مطرح کردیم که موضوع آن عقل و تعقل در قرآن کريم بود و با توجه به این که بحث قرآنی است آیاتی چند ، از قرآن کريم در این باره مطرح و توضیحاتی اجمالی درباره ی آنها تقدیم شما عزیزان گردید.  امروز قصد بر این است که ادامه ی بحث را با آیه ی دیگری که اهمیت عقل و تعقل را بیان می کند تقدیم شما کنیم. 
  ادامه مطلب

  ارزش عقل و تعقل در قرآن کریم (3) 
  گستره مبانی وقف در قرآن کریم  
  سخن در مبانی وقف
  بارویکردی به شناخت جایگاه و اهمیت و بستر تشویق ها و جهت گیری ها درقرآن
  کريم است. اینکه انسان از بهترین اموال خود بخشی را برای دیگران اختصاص دهد
  و چنین روشی نهادینه شود، و قرآن بگونه ای به این ارزش انسانی هدایت کرده،
  موضوع بررسی این مقاله است. هدف این مقاله، نشان دادن مجموعه پیام هايی
  است که در جهت مفهوم سازی و تشویق به وقف و ساخت و ساز آن در قرآن استنباط
  می گردد. ادعای این مقاله این است که چون قرآن کريم از سویی براساس فطرت و

  گستره مبانی وقف در قرآن کریم 
  برنامه مذهبی قرآن مبین  
  قرآن مبین 2.0.2 نرم افزار بسیار جامع و کامل قرآنی می باشد که شامل متن قرآن کريم به همراه ترجمه کامل آن و هم چنین ترجمه تفسیر روایی البرهان می باشد که به تازگی برای سیستم عامل اندروید عرضه گردیده است . ویژگی هاي منحصر به فرد این قرآن تنها کامل و غنی بودن آن از نظر قرآنی ترجمه و تفسیر نمی باشد بلکه این نرم افزار دارای امکان قرائت ترتیل قرآن کريم است که بدین منظور می بایست فایل صوتی مربوط به آن را نیز دریافت و در محل مورد نظر قرار دهید . از ویژگی ه

  برنامه مذهبی قرآن مبین 
  تلاوت کل قرآن با صدای دختر نابغه ایرانی  
  جوانه هاي ایرانی : حنانه خلفی نابغه قرآنی کشور است که سال گذشته رتبه اول حفظ در سی و هفتمین مسابقات سراسری قرآن کريم را کسب کرده است. صوت زیبای او باعث شده تا برای اولین بار در کشور تلاوت کل قرآن او ضبط و توزیع شود.حنانه خلفی حافظ کل قرآن کريم است. او اکنون هشت‌ساله است و مقام‌هاي بسیاری را کسب کرده که مهم‌ترین آنها،‌ نفر اول حفظ قرآن در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کريم بوده است.

  تلاوت کل قرآن با صدای دختر نابغه ایرانی  
  تشکیل جلسه کارگروه توسعه آموزش عمومی قرآن کریم  
  تشکیل کارگروه آموزش عمومی قرآن کريم در آموزش وپرورش شهرستان سلسله
  با
  توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ،موضوع دستور العمل شورای هماهنگی
  وگسترش فعالیت هاي قرآنی برتشکیل کارگروه توسعه آموزش عمومی قرآن کريم در
  ادارات آموزش وپرورش،کارگروه مذکور با حضور حجت الاسلام صالحی امام جمعه
  موقت شهرستان،حجت الاسلام بابایی مدیر حوزه علمیه برادران،فرج اللهی مدیر
  آموزش وپرورش،معاونین، نمایندگان ادارات مرتبط با این موضوع ودیگراعضاء در
  محل دف

  تشکیل جلسه کارگروه توسعه آموزش عمومی قرآن کریم 
  دوره آموزشی روش تدریس قرآن کریم در تکاب برگزار شد  
  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تکاب گفت: دوره آموزشی روش تدریس قرآن کريم ویژه مربیان کلام الهی در مرکز حافظان و قاریان قرآن کريم تکاب برگزار شد.
  رحمان امامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به عملکرد سه ماهه اداره اوقاف شهرستان تکاب در بخش فعالیت‌هاي قرآنی اظهار داشت: امسال دوره آموزشی روش تدریس قرآن کريم ویژه مربیان کلام الهی در مرکز حافظان و قاریان قرآن کريم واحد برادران اداره اوقاف تکاب برگزار شد.

  دوره آموزشی روش تدریس قرآن کریم در تکاب برگزار شد  
  رئيس مركز مطالعات قرآنی تونس: عربستان مشکل اصلی جهان اسلام است  
  به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا به نقل از اداره‌كل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد اسدی‌موحد، رایزن فرهنگی ایران در تونس به منظور ایجاد ارتباط با مراکز قرآنی، سازمان‌هاي قرآن‌پژوه و فعالان در امور قرآنی، ضمن حضور در مركز مطالعات قرآنی (رابطة الجمعیت الوطنی للقرآن الکريم) با شیخ محمد مشفر، رئیس مركز مطالعات قرآنی تونس دیدار و گفت‌وگو كرد.
  در این دیدار، شیخ محمد مشفر ضمن خیرمقدم به رایزن فرهنگی ایران

  رئيس مركز مطالعات قرآنی تونس: عربستان مشکل اصلی جهان اسلام است 
  تقدير از فعالان قرآني شركت گاز استان زنجان  
  شورای فرهنگی شركت گاز استان زنجان همه ساله با هدف ترویج فرهنگ قرآنی  كلاسهاي قرآنی و مسابقات قرآنی  را در سطح استان بین كاركنان، فرزندان و همسران برگزاری می كند. در واقع فعالیت هاي قرآنی شركت از سال 82 شروع شده كه از سال 89 با انسجام، هدفمند و برنامه ریزی شده به قرآن و مسائل قرآنی پرداخته است...

  تقدير از فعالان قرآني شركت گاز استان زنجان 
  جشنواره قرآنی شکوفه های بهمن  
  مسابقه قرآنی قرآن در رشته حفظ سوره هاي کوچک جز سی ام وآیات کاربردی قرآن در تاریخ 19 بهمن 94به مناسبت دهه مبارک فجربا شرکت 50 نفر از قرآن آموزان مقطع پیش دبستان ومهد قرآن در مؤسسه قرآنی الزهرا بروجرد برگزار گردید به کلیه شرکت کنندگان جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید واز شرکت کنندگان پذیرایی به عمل آمد.به برگزیدگان نیز طی مراسمی تجلیل به عمل خواهد آمد.

  جشنواره قرآنی شکوفه های بهمن 
  ضرورت آموزش قرآن کریم به لحن عربی  
   
  قال رسول الله (ص) : اِقرأُوا القُرآن بِلُحُون العَرب وَأصواتِها
  رسول خدا فرمودند: قرآن را با لحن عربی بخوانید.
  ضرورت آموزش قرآن کريم به لحن عربی از ابتدای آموزش قابل انکار نیست ولی برای این کار علاوه بر مهارت استاد، باید منابع آموزشی و کمک آموزشی نیز با شیوه استاندارد و رسم الخط مناسب تهیه شده باشد . موسسه قرآنی راه رستگاری بعد از چندین سال برگزاری دوره هاي آموزشی و استفاده از منابع آموزشی مختلف، وسنجش قوت و ضعف هریک از آنها در سال 1392 با چا

  ضرورت آموزش قرآن کریم به لحن عربی 
  تصویر کل صفحات قرآن کریم به صورت JPG رسم الخط عربی (خطاط عثمان طه)  
  در این پست تصویر کل صفحات قرآن کريم به صورت JPG رسم الخط عربی (خطاط عثمان طه) که مشتمل بر 604 عکس از صفحات قرآن کريم می باشد جهت دانلود قرار داده شده است:
  تصویر کل صفحات قرآن کريم به صورت JPG رسم الخط عربی (خطاط عثمان طه)
  پس از دریافت فایل هااگر برنامه WIN.RARبرروی کامپیوتر شما نصب باشد روی فایل دریافتی کلیک راست کرده وEXTRACT HEREرا انتخاب کنید
  دریافت فایل:
  WINRAR-3.7
  ممكن است روخوانی قرآن كریم بر مبنای رسم الخط عربی در ابتدا مشكلتر از رسم الخطهاي فارسی به نظر ب

  تصویر کل صفحات قرآن کریم به صورت JPG رسم الخط عربی (خطاط عثمان طه) 
  دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه "قرآن"  
  چهلمین
  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کشور همراه با دستاوردهاي فراوانی در
  حوزه‌هاي مختلف بوده که حوزه قرآن یکی از مهمترین این حوزه‌هاست.

  به گزارش ایسنا، موارد ذیل از جمله مهمترین دستاوردهاي حوزه قرآن در چهل سالگی انقلاب اسلامی است:
  انقلاب اسلامی قرآن را از حاشیه و مجالس ختم به عرصه زندگی و از ساحت فردی به ساحت اجتماعی کشاند.
  انقلاب اسلامی قرآن را از کنج خانه ها به عرصه جهانی آورد
  عینیت یافتن قرآن در عرصه سیاست دشمن را به

  دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه "قرآن" 
  سخنان مقام معظم رهبری در مورد قرآن  
  مقام معظم رهبری:قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه

  سخنان مقام معظم رهبری در مورد قرآن 
  معرفی کتاب: موانع توسعه سیاسی در ایران  
  کتاب موانع توسعه سیاسی به قلم دکتر بشیریه، از سوی انتشارات گام نو منتشر شده است. این کتاب از دیدگاهی جامعه شناسانه به بررسی مشکلات ساختار قدرت در ایران می پردازد. بشیریه علم جامعه شناسی را می داند و با تکیه بر آن در صدد تبیین موانع توسعه سیاسی در ایران است.او توسعه سیاسی را به معنای مشارکت مردم در تصمیم گیری هاي سیاسی دانسته و با این تعریف پذیرفته است که ایران از لحاظ توسعه سیاسی عقب مانده است. همان طور که از عنوان کتاب پیداست بشیریه در تلاش ا

  معرفی کتاب: موانع توسعه سیاسی در ایران 
  برگزاری محفل انس با قرآن کریم در شهرستان لردگان  
  محفل انس با قرآن کريم به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد امام رضا(ع) شهرستان لردگان برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان، کانون پویش با مدیریت رضا فتاحی به مناسبت ماه مبارک رمضان، در مسجد امام رضا(ع) شهرستان لردگان محفل انس با قرآن کريم برگزار کرد.
  گفتنی ست که این محفل نورانی قرآن کريم با حضور قاریان و حافظان و فعالان برجسته ی قرآنی و فرهنگی و اقشار مختلف مردم، پر شور برگزار می گردد.
  لازم به ذکر است که مراس

  برگزاری محفل انس با قرآن کریم در شهرستان لردگان 
  کتب علوم قرآنی نیاز به تحول دارند/ دلالت قرآن، قطعی است  
  خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) اواخر سال گذشته متن گفت‌وگویی با استاد دکتر لسانی فشارکی (دامت برکاته) را منتشر کرده است که ایشان در آن گفت‌وگو
  بیان کردند که کتب علوم قرآنی بر محور معارف قرآن نیستند و به همین دلیل، نیاز به تحول
  دارند و همچنین تأکید کردند که دلالت قرآن، قطعی است. متن این گفت‌وگو در زیر آمده
  است، همچنین با کلیک بر اینجا می‌توانید این گفت‌وگو را در خبرگزاری بین‌المللی قرآن
  (ایکنا) نیز ببینید.

  دکتر محمدعلی لسانی فشارکی از

  کتب علوم قرآنی نیاز به تحول دارند/ دلالت قرآن، قطعی است 
  برتری میوه بر گوشت  
   
  قرآن کريم تا کنون همواره منبع الهام‌بخش دانشمندان علوم مختلف در کشف حقایق علمی جهان هستی بوده است. در سالیان اخیر با توسعه روابط علمی و فرهنگی اسلام و غرب، نگاه دینی و قرآنی به علوم روز، یکی از دغدغه‌هاي عمده متفکران دینی سراسر عالم بوده است؛ چندانکه حجم عظیمی از تحقیقات میان‌رشته ای به حوزه علم و دین اختصاص یافته است. آنچه به تناوب زمان تقدیم خوانندگان گرامی می‌شود، پاره‌ای از پژوهش‌هايی است که به تبیین آیات پزشکی قرآن و

  برتری میوه بر گوشت 
  قرآن انلاین  
  با سلام
  فهرست قرآن کريم
  قرآن کريم کتابی است که می‌تواند ظلمت‌هاي جهل و مشکلات انسان‌ها را برطرف کند و بهترین راه استفاده از این کتاب هدایت، خواندن و تدبّر و تفکّر در آیات آن است، به همین ‌خاطر، خداوند متعال فرمود:‌ «فَاقْرَۆُا ما تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآن‏ [مزّمل/20]  هر مقدار كه مى‏‌توانید از قرآن بخوانید» و همچنین فرمود:‌ «أَفَلا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآن‏ [محمد/24] آیا در قرآن نمى‏‌اندیشند؟» 
  برای

  قرآن انلاین 
  اوصاف قرآن کریم  
  برای قرآن کريم ، اوصاف فراوان و گوناگونی ذکر کرده اند که تمامی آنها را از خود کتاب قرآن و نیز روایات متعدد ائمه معصومین به ویژه در نهج البلاغه و صحیفه سجادیه وام گرفته اند . ویژگیهاي کتاب آسمانی در حقیقت معرف برنامه سعادت انسان و در نهايت جلوه ای از ذات اقدس الهی است . در ادامه تعدادی از اوصاف مصحف شریف را که از زبان خود قرآن کريم است آورده ایم و در این راه از تفسیر نمونه ، به عنوان مرجعی کامل و جامع استفاده کرده ایم .
  نور : در آیات و روایات متعدد

  اوصاف قرآن کریم 
  معرفی کتاب قرآن ازمنظرامام رضا(ع)  
  قرآن حکیم از منظر  امام رضا علیه السلام نویسنده: آیت الله جوادی آملی انتشارات: اسرا صفحات: 374 قیمت: 3000 تومان از بهترین زمینه‌هايی که می‌توان به هماهنگی ثقل اکبر و اصغر، راه یافت، این است که قرآن را از زبان عترت و عترت را از زبان قرآن بیابیم.  کتاب ارزشمند «قرآن حکیم از منظر امام رضا (علیه‌السلام)» در راستای این هدف تألیف شد و در مباحث وزین خویش در یک مقدمه، یک روضه و چهار جنت به آشنایی با حقیقت قرآن، قرآن علمی و عی

  معرفی کتاب قرآن ازمنظرامام رضا(ع) 
  تفسیر سياسی قرآن کريم: ملاحظات روش شناختی  
  این مقاله در فصلنامه  علمی- تخصصی سپهر سیاست. (پیاپی 3). بهار. 1393. صص 30-7 منتشر شده است. 
  چکیده
  دلیل نگارش مقاله حاضر بررسی پاره‌ای از ملاحظات روش شناختی است که به هنگام تفسیر سیاسی قرآن کريم خودنمایی می‌کند. مقاله حاضر در صدد آن است که شایع‌ترین انگاره‌هاي روش شناسانه را تبیین کند که برداشت‌هاي سیاسی از قرآن می‌طلبد. برای نیل به این هدف، مقاله حاضر تلاش دارد تا با کاربست روش شناسی «تفسیری» و روش پژوهش اسنادی مقدمات لازم برای بررسی مدعای خو

  تفسیر سياسی قرآن کريم: ملاحظات روش شناختی 
  کتاب قرآن کریم و زمینه های اقتصادی  
  "نوشته حاضر به ارایه فهرست آیات اقتصادی و فرهنگ موضوعی اقتصاد در قرآن
  کريم می پردازد. بر اساس این پژوهه، شماره آیات اقتصادی به ۱۱۴۳ مورد می
  رسد که در ۱۰۱ سوره آمده است و می تواند بعنوان منبعی برای اقتصاد پژوهان و
  علاقمندان به مباحث اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد. این نوشتار، در سال
  هاي پیش از انقلاب و در پایان دهه چهل بصورت فردی و با نبود امکانات پژوهشی
  حاضر، ولی با دقت تمام بر همه آیات قرآن کريم نگاشته شده است. روش حضرات
  معصومین در اقتصاد

  کتاب قرآن کریم و زمینه های اقتصادی 
  مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات قرآنی بهار در بهار پالایشگاه سرخس برگزار شد  
  خبرگزاری ساریكا-    مسئول دارالقرآن پالایشگاه گاز سرخس گفت: در مراسمی با حضور جمعی از مدیران ارشد شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و مسئولین شهرستان سرخس، از برگزیدگان مسابقات قرآنی بهار در بهار پالایشگاه خانگیران تقدیر شد. حسن مردانی  گفت: مرحله مقدماتی بیستمین دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه کارکنان و همسران و فرزندان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در اردیبهشت‌ماه امسال با حضور ۴۱۰ شرکت‌کننده برگزار شد. وی افزود: در این دوره از مسابق

  مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات قرآنی بهار در بهار پالایشگاه سرخس برگزار شد 
  نقش و رسالت معلم و مربی از دیدگاه قرآن و روایات  
   
   
  قرآن کريم به عنوان چراغ پر فروغ و سراج وهاج که کاملترین برنامه و قوانین را برای سعادت بشر دارد در آیات نورانیش مکتب تعلیم و تربیت اسلامی را به زیبائی هرچه تمام ترسیم نموده است و خداوند را به عنوان اولین معلم بشر معرفي نموده که به پیامبرش در آغاز بعثت فرمود: ( اقراء باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقراء و ربک الاکرم الذی علم بالقلم علم الانسان مالم یعلم) (سوره علق) و اینچنین مکتب تعلیم و تربیت اسلامی به عنوان مکتبی ممتاز، مستقل و با م

  نقش و رسالت معلم و مربی از دیدگاه قرآن و روایات 
  میوه های قرآنی را بشناسیم  
  میوه هاي انار، زیتون،‌ خرما،‌ انجیر و انگوردر قرآن کريم از آنها یاد شده است . این میوه هاعلاوه بر جنبه خوراکی از دیدگاه دارویی و اثرات درمانی نیز قابل توجه هستند و همواره در طب سنتی و نوین برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه شده اند.در قرآن کريم به میوه انجیر و زیتون قسم یاد شده است و در آیات متعددی از میوه هاي انار، انگور و خرما نام برده شده است. قرآن کتاب آسمانی و از معجزات پیامبر اکرم (ص) است که تمامی مطالب علمی آن از سوی محققان با انجام

  میوه های قرآنی را بشناسیم 
  مفهوم شناسی قرآن و عترت  
  قرآن چیست؟
  قرآن (نام پارسی: نِبی)، کتاب دینی اسلام و یکی از ثقلین است.
  قرآن که از ریشهٔ «قرء» گرفته شده‌است، معنی لغوی آن «جمع نمودن، فراهم آوردن، سال و همچنین خواندن» است. در سوره علق به این معنی اشاره می‌شود.در باور مسلمانان، این کتاب در یک دورهٔ ۲۳ ساله از جانب خدا و از طریق فرشتهٔ وحی جبرئیل بر پیامبر خدا حضرت محمد، که آخرین پیامبر می‌خوانندش، فروفرستاده شده‌است. مجموع این فروفرستاده‌ها (وحی) به گونهٔ کتابی گردآوری شده که قرآن نام دارد

  مفهوم شناسی قرآن و عترت 
  اختتامیه بیست و چهارمین دوره کنگره سراسری قرآن کریم ویژه دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان د  
  اختتامیه بیست و چهارمین دوره کنگره سراسری قرآن کريم ویژه دانش آموزان مدارس استعدادهاي درخشان استان در گرمی برگزارشدحجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی دراین مراسم طی سخنانی بر ضرورت ترویج مفاهیم ناب قرآنی در جامعه تأکید کرد و گفت: اگرمبانی قرآنی درهمه بخش هاي جامعه ما به خوبی نهادینه شود به حتم بسیاری از ناهنجاری اجتماعی به حداقل کاهش خواهد یافت.  وی با بیان این‌که اگر به دستورات قرآن کريم عمل کنیم سعادتمند می‌شویم، ادامه داد: مدیریت و اخلا

  اختتامیه بیست و چهارمین دوره کنگره سراسری قرآن کریم ویژه دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان د 
  بررسی تطبیقی آرای قرآنی علامه طباطبایی و رشید رضا  
  چکیده
  علامه سید محمد حسین طباطبایی و محمد رشید رضا از مفسران معاصر و تأثیرگذار هستند که هر کدام بر مبنای خاصی به تفسیر قرآن پرداخته اند و مطالعه تطبیقی آرای قرآنی آنها علاوه بر فهم صحیح و دقیق نظرات آنها، به انتخاب نظر برتر کمک می کند؛ لذا در این مجال به بررسی تطبیقی آرای تأثیرگذار قرآنی علامه طباطبایی و رشید رضا با محوریت مهم ترین آثار آنها یعنی تفسیر المیزان و تفسیر المنار پرداخته شده است. نویسنده برای نیل به این مقصود پس از ذکر زندگی نام

  بررسی تطبیقی آرای قرآنی علامه طباطبایی و رشید رضا 
  حفظ موضوعی آیات به همراه داستان های قرآنی  
  کتاب «حفظ موضوعی قرآن به همراه داستان هاي قرآنی» به همت خانه قرآن کودک و قرآن منتشر شد. حسن زاهدی حق، مدیر خانه قرآن کودک و نوجوان عبدالله بن حسن(علیه السلام) تبریز، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، با اشاره به انتشار کتاب «حفظ موضوعی قرآن به همراه داستان هاي قرآنی» ابراز داشت: این کتاب روشی نو در آموزش تفسیر قرآن است که با شیوه ای اختصاری به تفسیر موضوعی، همراه با حفظ موضوعی می پردازد.وی افزود: در این اثر، نکات ملیح، تاریخی، اخ

  حفظ موضوعی آیات به همراه داستان های قرآنی  
  روحانی: نوروز، عید اعتدال و کهن ترین سنت پویای تاریخ مشترک ما است  
  رییس‌جمهور در پیام‌هاي جداگانه‌ای فرا رسیدن سال ۱۳۹۵ هجری شمسی و عید سعید نوروز را به سران کشورهاي افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان و ازبکستان تبریک گفت. بوشهرکده | پایگاه خبری و اطلاع رسانی طلاب استان بوشهر

  روحانی: نوروز، عید اعتدال و کهن ترین سنت پویای تاریخ مشترک ما است 
    

  فروشگاه

  لینک عضویت در کانال تلگرام

  عضویت در گروه تلگرام جوک کلیپ عکس


  کانال تلگرام  جدیدترین مطالب

  هر هفته 7 فیلم رایگان !!
  دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)